SKRZATY

DZIECI 5 - 6 LETNIE

Hen w zielonym, ciemnym borze
Usiadł skrzat na muchomorze.
Miał niebieski kapelusik,

Kurtkę białą w srebrny rzucik,
Żółte spodnie i ciżemki
I był bardzo malusieńki.
Kiwał głową, palił fajkę,
Opowiadał trawom bajkę.

Jadwiga Ruth Charlewska

skrzaty

Cześć! Czołem!  Witają Was SKRZATY i przesyłają kwiaty!

Czas poznawać wielki świat. Tu w przedszkolu się spotkamy, wiele do zrobienia mamy.
Co jest dobre, a co złe - każdy SKRZACIK o tym wie!

W przedszkolu nam życie wesoło płynie, jak w prawdziwej rodzinie.  Poprzez zabawę poznajemy świat,
jego normy i zasady, których musimy przestrzegać, aby żyć w zgodzie z innymi ludźmi oraz z przyrodą. Zabawa pomaga nam twórczo myśleć i wyrażać własne uczucia. W naszej sali są różne kąciki zainteresowań, które rozwijają naszą wyobraźnię i zdolności. Mamy kącik plastyczny, który pomaga rozwijać ekspresję plastyczną. Kącik książki poszerza naszą wiedzę o świecie, uczy korzystania z książek i szanowania ich.
W kąciku konstrukcyjnym są rozmaite klocki, którymi zabawa sprawia nam wiele radości! Mamy kącik przyrody, samochodowy, lalek, komputerowy i teatralny. Na pewno jeszcze wiele odkryjemy, namalujemy, wymyślimy... i będziemy się dobrze bawić!

Uczyć bawić się, rysować, śpiewać, tańczyć i malować.
Wiadomości zdobyć wiele, być dla zwierząt przyjacielem!
Tak wygląda świat nasz mały, świat baśniowy - doskonały!
Wszystkich szczerze pozdrawiamy
- My SKRZACIKI się kłaniamy!

NASZE PANIE
Katarzyna Wróblewska i Elżbieta Berlińska